produkty, recenzje, specjaliści w swojej branży

Belkim WeMo Switch – nowoczesne zarządzanie energią w domu.

Belkin – wiodąca firma produkująca różnej maści akcesoria do urządzeń Applowskich, poza klasycznymi produktami typu kable, ładowarki i stacje dokujące, sukcesywnie rozwija dział inteligentnych gadżetów do domu.

874cc55bed8b85ff3b340a338822b1fc_1383652252

Jednym z takich gadżetów jest urządzenie Belkin WeMo Switch. Na pierwszy rzut oka wygląda jak zwykła wtyczka do gniazda, jednakże niech Was nie zmyli jej niepozorny wygląd. Czym tak na prawdę ona jest? Przede wszystkim jest zdalnym sterownikiem dla urządzenia, które pod nią podłączymy.

Podejrzewam, że podobnie jak mnie, zdarza się Wam wygodnie rozsiąść w fotelu, czy ułożyć na łóżku, gdy nagle okazuje się, że nie wyłączyliście lampki przy biurku.  A może zdarza się Wam prasować coś w pośpiechu rankiem, a później przez cały dzień zadajecie sobie pytanie czy na pewno wyłączyliście żelazko.  Jeżeli tak, to Belkin WeMo Switch jest zdecydowanie dla Was!

 

Co tak tak na prawdę potrafi to urządzenie?

Dzięki niemu, możecie za pośrednictwem swojego iPhona sterować dowolnym urządzeniem wpiętym do kontaktu za pośrednictwem Swicha. Możecie wyłączyć rozgrzane żelazko nie tylko gdy jesteście w zasięgu domowej sieci WiFi, ale także za pośrednictwem 3G.

Dodatkowo, możecie zaplanować w kalendarzu dokładny grafik pracy poszczególnych urządzeń elektrycznych.

Jak to działa w praktyce?

Pozwolę sobie przytoczyć mój własny przypadek. W moim domu zainstalowanych jest kilka Switchów Belkina. Jeden znajduje się przy głównej listwie, do której najczęściej podłączone jest właśnie żelazko, o którym notorycznie zapominam. Dzięki temu, nie muszę się obawiać, że po powrocie z pracy zobaczę zgliszcza.

Drugi Swich podłączony jest do czajnika elektrycznego. Z racji tego, że uwielbiam z rana pić gorąca herbatę, ustawiam harmonogram tak, by kilka minut po tym jak zadzwoni budzik, włączył się także czajnik.

Trzeci Swich znajduje się ukryty za półką z książkami i jest do niego podłączona lampa podłogowa. Dzięki temu, mogę ją włączyć z poziomu iPhona i nie muszę już martwić się utrudnionym dostępem do kontaktu.

Pewnie zgadzacie się ze mną, że jest to świetne rozwiązanie. Domyślam się, że niektórzy martwią się już, że konfiguracja Switcha jest na pewno skomplikowana. Nic bardziej mylnego!

Wyjmujemy Belkin WeMo Switch z pudełka i co dalej?

Na początku, należy skonfigurować go z naszą lokalną siecią WiFi, aby to zrobić musicie pobrać na swojego iPhona / iPada / iPoda Touch aplikacje WeMo. Następnie umieszczacie Switcha w gniazdku elektrycznym. Po chwili w menu Ustawienia / WiFi  Waszego iPhona powinna pojawić się niezabezpieczona sieć WeMo. Łączycie się z nią i uruchamiacie pobraną aplikacje.

Teraz wszystko powinno pójść z górki.

Aplikacja zapyta Was, do której sieci WiFi wpiąć urządzenie. Wybieracie swoją sieć i podajecie hasło. Urządzenie się zresetuje i pojawi na nowo w aplikacji.

Koniec! Wasz Belkin WeMo Switch został skonfigurowany. Nie pozostaje Wam nic innego jak podłączyć, któreś z Waszych urządzeń do niego i cieszyć się wygodą.

02ab59f30eacfc1c899efb552faba838_1383652252

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *