produkty, recenzje, specjaliści w swojej branży

Bose QuietComfort® 15 Słuchawki z wyższej półki

Bose QuietComfort® 15 – słuchawki z wyższej półki

 

bosequietcomfort15headphones-1

 

Bose kojarzy się raczej z lepszymi jakościowo produktami. Dzisiaj opiszę słuchawki tejże firmy – model QuietComfort 15 (w skrócie QC15). Jest to produkt zdecydowanie z wyższej półki, o czym świadczy chociażby cena (1299zł), która w tym przypadku jest zdecydowanie uzasadniona. Dlaczego

Wszystko po kolei, zacznijmy od jakości dźwięku. Słuchawki posiadają opatentowaną przez firmę Bose technologię TriPort®, która zapewnia użytkownikowi jak najbardziej realistyczny dźwięk nawet przy niskich tonach, a co przy lekkich muszlach słuchawek to nie lada wyczyn. Po pierwszym założeniu słuchawek można zauważyć najmniejsze (wcześniej niezauważalne) detale muzyczne.

Poza tym słuchawki są wyposażone w unikalny system redukcji odgłosów z otoczenia Acoustic Noise Cancelling®. Jak to działa? Otóż słuchawki mają wbudowane mikrofony, które rejestrują dźwięki z otoczenia i generują przeciwną do nich falę dźwiękową.

 


qc15-naked

 

Efekt? Wielu ludzi porównuje to do przebywania pod wodą, ale tego doświadczyć trzeba na własnej skórze, gdyż ciężko to opisać. Najlepiej podejść do najbliższego salonu iSpotu i przetestować :).

 

 

Słuchawki firmy Bose są słuchawkami zamkniętymi (nausznymi), dzięki czemu, w połączeniu ze wspomnianą wcześniej technologią redukcji zakłóceń, dają one idealną izolację. Urządzenie jest dość spore, lecz bardzo wygodne. Jego muszle zostały wyłożone sztuczną skórą, która jest przyjemna w kontakcie z uszami. Pałąk został obciągnięty tym samym tworzywem, a  to, łącznie z twardym plastikiem i metalową sprężyną jako szkieletem, daje bardzo dobre utrzymywanie się słuchawek na głowie. Należy jeszcze wspomnieć, że całość zasilana jest przez baterię AAA, która starczy na około 35 godzin słuchania.

 

 

Podsumowując, jest to bardzo korzystna oferta dla osób ceniących sobie wysoką jakość dźwięku i chcących odseparować się od głośnego otoczenia. Mówiąc krótko – słuchawki są warte swojej ceny.

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *